Старт сезону НБА: хто з українців гратиме у найсильнішій баскетбольній лізі світу

Вже невдовзі розпочнеться сезон у найсильнішій баскетбольній лізі світу – НБА
Святослав Михайлюк Святослав Михайлюк
Святослав Михайлюк

Двоє українських баскетболістів гратимуть у наступному сезоні НБА, який стартує вже у жовтні. Один з них у минулому сезоні став чемпіоном.

Хто з українців грає у НБА

Станом на 2024 рік у НБА виступають лише два українські баскетболісти:

• Олексій Лень – центровий команди Сакраменто Кінгз, виступає за цей колектив з 2021 року. Раніше Лень також грав у складі Вашингтон Візардс, Торонто Репторс, Атланта Гокс та Фінікс Санз;
  • Святослав Михайлюк – захисник команди Бостон Селтікс, яка у минулому сезоні стала чемпіоном НБА. Раніше виступав у складі Шарлотт Горнетс, Нью-Йорк Нікс, Торонто Репторс, Оклахома-Сіті Тандер, Детройт Пістонс та Лос-Анджелес Лейкерс. Цікаво, що Михайлюк є лише другим в історії українцем, який вигравав НБА.

Згідно з розкладом, старт сезону в НБА запланований на 22 жовтня 2024 року. Тоді перший поєдинок проведе команда Святослава Михайлюка (Бостон Селтікс проти Міннесоти Тімбервулвз). Водночас, кубок НБА стартує 12 листопада, півфінал відбудеться 14 грудня, а фінал 17 грудня.